Osuszacz OP-130

Osuszacz to niezastąpione urządzenie w miejscach, gdzie jest zbyt duża wilgoć. Z tego powodu osuszacz powietrza polecamy szczególnie w magazynach, w których produkty są narażone na wilgoć, w bibliotekach, archiwach, w pralniach i piwnicach.

Adres

Stary Wiśnicz 289
32-720 Nowy Wiśnicz, Poland

Śledź nas na portalach społecznościowych

Jak szybko osuszyć mokre ściany?

Jak szybko osuszyć mokre ściany?

Zalane mieszkanie przez sąsiada, pęknięta rura w pionie czy nieprzyjemne skutki powodziowe to problemy, które dotknęły chyba każdego z nas. Szkody materialne, mokre ściany czy nieprzyjemny zapach wilgoci to nie koniec kłopotów, bo przecież walka z ubezpieczycielem o odszkodowanie często bywa równie długa i trudna, co remont zniszczonego mieszkania. Zanim jednak dojdzie do jakichkolwiek prac naprawczych należy pozbyć się wszelkich skutków zalania i wilgoci, która może utrzymywać się w murach przez bardzo długi czas.

Przed osuszaniem należy przede wszystkim ocenić stopień zawilgocenia, zlokalizować jego przyczynę i jeśli jest to możliwe usunąć ją. Tradycyjne wietrzenie z reguły na niewiele się zdaje, dlatego warto sięgnąć po wydajne osuszacze, które szybko wysuszą mokre ściany i zlikwidują z pomieszczeń wszelką niechcianą wilgoć. Pamiętać należy o tym, by uprzednio uszczelnić suszone pomieszczenia, pozamykać drzwi i okna oraz wszelkie kanały wentylacyjne, a także wyłączyć klimatyzację i inne tego typu urządzenia.

Kiedy pomieszczenie jest już uszczelnione i odpowiednio przygotowane można rozpocząć suszenie ścian za pomocą osuszaczy powietrza, a tych do dyspozycji mamy dwa rodzaje. Do najpopularniejszych zaliczają się osuszacze kondensacyjne nie tylko ze względu na cenę, gdyż najtańsze modele można już nabyć za kwotę poniżej 1000 zł, ale także ze względu na ich niewielkie rozmiary. Podczas pracy takiego urządzenia zasysane powietrze przepuszczane jest nad skraplaczem, który oddziela wilgoć i umieszcza ją w zbiorniku, a osuszone powietrze z powrotem wydmuchiwane jest na zewnątrz. Należy pamiętać, by regularnie opróżniać zbiornik z odsączoną z powietrza wodą, ponieważ urządzenia tego typu w ciągu zaledwie kilku godzin pracy są w stanie „wyprodukować” z powietrza do kilku litrów wody w zależności od intensywności zawilgocenia.

Drugim popularnym osuszaczem jest osuszacz adsorpcyjny, który zasysa powietrze do specjalnego rotora, a zawarta w nim substancja zwana adsorbentem odsącza wilgoć. Po tej czynności osuszone powietrze wydmuchiwane jest z powrotem na zewnątrz urządzenia. Urządzenia tego typu również charakteryzują niewielkie rozmiary i łatwość transportu, jednak ze względu na swoją moc zużywają dość dużo prądu i raczej nie należą do energooszczędnych.