Osuszacz OP-130

Osuszacz to niezastąpione urządzenie w miejscach, gdzie jest zbyt duża wilgoć. Z tego powodu osuszacz powietrza polecamy szczególnie w magazynach, w których produkty są narażone na wilgoć, w bibliotekach, archiwach, w pralniach i piwnicach.

Adres

Stary Wiśnicz 289
32-720 Nowy Wiśnicz, Poland

Śledź nas na portalach społecznościowych

Mokre tynki. Jak przyspieszyć prace remontowe?

Mokre tynki. Jak przyspieszyć prace remontowe?

Prace budowlano-remontowe nie należą do prostych szczególnie w okresach jesienno-zimowych, kiedy aura bywa kapryśna i następuje częsta zmiana pogody. Niskie temperatury, deszcz czy wiatr nie wpływają korzystnie na konstrukcje budowlane, a w szczególności na ich wysuszanie po ukończonych pracach budowlanych. Dzieje się tak ponieważ podstawowym składnikiem betonu, zapraw murarskich, farb i klejów stosowanych w budownictwie jest woda. Kiedy aura nie sprzyja, nadmiar wilgoci nagromadzony w ścianach i stropach jest trudny do usunięcia, co może powodować trudności w prowadzeniu dalszych prac. Aby więc nie opóźniać realizacji projektu i terminowo kończyć kolejne etapy budowlane trzeba intensywnie ogrzewać i wentylować wszystkie wymagające tego pomieszczenia, aby ściany i sufity mogły jak najszybciej oddać nagromadzoną w sobie wilgoć.

Szybkie osuszanie wilgotnych wnętrz są w stanie zapewnić osuszacze kondensacyjne, które bardzo skutecznie likwidują wszelką wilgoć z pomieszczeń w dodatku są w stanie pracować przy niskich temperaturach otoczenia, nawet w okolicach 5 stopni Celsjusza. Podczas pracy takich urządzeń następuje schładzanie powietrza do punktu rosy, czyli do momentu skraplania, po czym wytrącona w ten sposób woda odprowadzona zostaje do zbiornika, a powietrze osuszone i wydmuchiwane z powrotem poza urządzenie. Stosowanie osuszaczy jest metodą skuteczniejszą i ekonomiczniejszą od nagrzewania i wentylowania pomieszczeń, a także zapobiega przebarwieniom powierzchni i pękaniu ścian.

Stosując wydajne osuszacze powietrza należy pamiętać przede wszystkim, by pomieszczenia, w których się je stosuje były szczelnie pozamykane i odizolowane od jakichkolwiek źródeł wilgotnego powietrza. Urządzenie najlepiej ustawiać na środku pomieszczeń, by zwiększyć zakres działania, a jeśli nie jest to możliwe, to przynajmniej w odległości co najmniej pół metra od ściany. W kwestii wydajności ciężko jest określić jak wiele czasu osuszacz będzie potrzebował do całkowitego osuszenia wszystkich powierzchni, gdyż zależy to od samego modelu urządzenia, a także od stopnia zawilgocenia ścian, jednak z reguły trwa to od kilku godzin do kilku dni.