Osuszacz OP-130

Osuszacz to niezastąpione urządzenie w miejscach, gdzie jest zbyt duża wilgoć. Z tego powodu osuszacz powietrza polecamy szczególnie w magazynach, w których produkty są narażone na wilgoć, w bibliotekach, archiwach, w pralniach i piwnicach.

Adres

Stary Wiśnicz 289
32-720 Nowy Wiśnicz, Poland

Śledź nas na portalach społecznościowych

Budowa w zimie – jak walczyć z zaciekami na ścianach?

Budowa w zimie – jak walczyć z zaciekami na ścianach?

Prace budowlane lub remontowe zawsze najlepiej wykonywać latem, kiedy aura sprzyja, świeci słońce, jest ciepło i wilgotność nie daje się we znaki. Nie zawsze jednak wszystko da się zaplanować latem i przychodzą momenty, w których trzeba przeprowadzić remont zimą. Kiedy za oknem pierwsze chłody jeszcze wszystko wydaje się być w porządku, ale problemy przyjść mogą wraz z nadejściem odwilży po mroźnej zimie. Prace tynkarskie prowadzone w tym okresie często kończą się w identyczny sposób, czyli licznymi zaciekami na ścianach. Jakie są tego przyczyny i jak temu zaradzić, by w przyszłości przy podobnych remontach problem się nie powtarzał?

Przy pracach tynkarskich prowadzonych zimą bardzo łatwo o kłopot w postaci niewysychającego tynku. Dzieje się tak ponieważ niskie temperatury panujące na zewnątrz nie sprzyjają wiązaniu się i twardnieniu zapraw murarskich, a dodatkowo niska temperatura wewnątrz pomieszczenia również nie ułatwia wysychania. Kiedy tego typu problem wystąpi sprawę z pewnością załatwią kondensacyjne osuszacze powietrza, które wstawiane do pomieszczeń z zawilgoconymi tynkami skutecznie odbiorą nadmiar wilgoci i sprawnie osuszą wszystkie ściany. Z reguły urządzenia takie są w stanie odebrać z powietrza około 6 litrów wody w ciągu doby, jednak zależy to od indywidualnej wydajności modelu osuszacza i temperatury w jakiej pracuje. Oczywiście im jest ona wyższa tym lepiej, ale skoro mowa tu o osuszaniu w porach zimowych, zatem należy liczyć się z nieco dłuższym procesem suszenia tynków. Przy regularnej pracy efekty powinny być wyraźnie widoczne już po tygodniu używania urządzenia.

Jeżeli zależy nam na czasie można stosować od razu kilka osuszaczy w kilku pomieszczeniach na raz i wspomóc ich działanie dodatkowymi nagrzewnicami, co zwiększy temperaturę wewnątrz i podniesie wydajność urządzeń. Oczywiście nagrzewnice są rozwiązaniem tylko w przypadku braku instalacji grzewczej, a jeśli jest ona zamontowana można dosuszać dodatkowo pomieszczenia pamiętając jednak, że samo nagrzewanie i wentylowanie jest procesem długotrwałym i usuwanie wilgoci tego typu metodą nie jest do końca skuteczne.