Osuszacz OP-130

Osuszacz to niezastąpione urządzenie w miejscach, gdzie jest zbyt duża wilgoć. Z tego powodu osuszacz powietrza polecamy szczególnie w magazynach, w których produkty są narażone na wilgoć, w bibliotekach, archiwach, w pralniach i piwnicach.

Adres

Stary Wiśnicz 289
32-720 Nowy Wiśnicz, Poland

Śledź nas na portalach społecznościowych

Jak uniknąć grzybów i pleśni w mieszkaniu?

Jak uniknąć grzybów i pleśni w mieszkaniu?

Jak uniknąć grzybów i pleśni w mieszkaniu?

Odpowiednia wilgotność powietrza jest bardzo istotna nie tylko dla ścian budynków, właściwej pracy różnego typu urządzeń czy procesów technologicznych, ale także dla zdrowia i dobrego samopoczucia osób przebywających w danych pomieszczeniach. Zbyt niska wilgotność powoduje suchość powietrza, natomiast duże zawilgocenie sprzyja rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii, co może powodować nie tylko choroby, ale także brzydki zapach.

Duże zawilgocenie jest problemem szczególnie w nowopowstałych budynkach, których ściany nie zdążyły dostatecznie wyschnąć po zakończonych pracach budowlanych lub takich, których izolacja cieplna jest niewystarczająca oraz tam, gdzie wentylacja pomieszczeń jest zbyt słaba. Duża wilgotność i brak odpowiedniej wentylacji, a co za tym idzie brak dostępu do świeżego powietrza to najczęstsze przyczyny powstawania pleśni oraz różnego typu chorobotwórczych bakterii.

Wielu z nas może nie wiedzieć, że za powstające w różnych miejscach mieszkania grzyby i pleśń odpowiedzialni jesteśmy także my sami. Większa wilgotność powstawać może także na skutek różnych prac domowych np. podczas gotowania czy prasowania lub po gorącej kąpieli w łazience. Wystarczy zaobserwować zaparowane lustro i wyobrazić sobie, że podobna para osiada na ścianach i sufitach naszego mieszkania.

Kiedy pleśń zaatakuje i wrośnie głęboko w ściany mieszkania na wszelką profilaktykę zapobiegawczą może być już za późno i jedynym wyjściem będzie wtedy tylko gruntowny remont, ale jeśli jeszcze nie jest za późno, warto jak najszybciej zabezpieczyć się przed rozwojem grzybów. Przede wszystkim ważne jest udrożnienie wszelkich wylotów wentylacyjnych, aby zapewnić właściwą wymianę powierza, a także częste wietrzenie mieszkania. Osuszanie wilgotnych wnętrz wspomóc może także odpowiednie urządzenie, które zadba za nas o odprowadzenie nadmiaru niechcianej wilgoci z miejsc, gdzie jest jej najwięcej. Do tego celu wykorzystać można domowego użytku osuszacze powietrza, które zwykle są niewielkich rozmiarów, a zarazem estetyczne i przede wszystkim skuteczne w odprowadzaniu wilgoci. Niektóre modele posiadają także dodatkowe funkcje likwidujące zarazki i bakterie za pomocą lamp UV i pochłaniające brzydkie zapachy. Warto je stosować, gdyż wydajne osuszacze nie tylko pomogą zapobiec rozwojowi niechcianej pleśni, ale także ochronią nasze zdrowie i samopoczucie utrzymując wilgotność powietrza na właściwym poziomie.